Pár letních tipů pro čistější kuchyň...

Další místo, o kterém si dnes budeme v krátkosti povídat je kuchyň. Naše nano houbičky zde můžete použít například na špinavou indukční desku, špinavý plynový sporák, fritovací hrnec, spáry mezi obklady nebo dlažbou a v neposlední řadě také třeba ze spodu připálené hrnce.  Opět upozorňujeme, že pokud budete čistit jakékoli lakované či vysoce lesklé plochy, příliš na houbičku netlačte nebo se použití na těchto plochách raději vyhněte, protože by mohlo dojít k poškození těchto povrchů. S nanohoubičkami dokonce odstraníte i zašlou rez, která se může objevit na některých doplňcích v kuchyni, jako můžou být různé naběračky, lžíce nebo také vodovodní baterie u vašeho dřezu.

O svou zkušenost s čištěním připálených hrnců se s námi dnes podělila naše zákaznice Mirka.

“Na fóru maminek emimino.cz jsem narazila na téma čištění připálených hrnců. Spousta maminek doporučovala cestu chemických, klasických čistících prostředků + drátěnku, ale upozorňovaly, že je to proces, který se musí několikrát opakovat, dále jedna maminka doporučovala čistící melaminové houbičky s větší hustotou, navíc jen za použití vody a bez jakéhokoliv chemického prostředku. Moc jsem tomu nemohla uvěřit, ale jsem mile překvapená, že to opravdu funguje a hrnce vypadají stejně jako před připálením, ne-li lépe, jelikož někde se podařilo odstranit i vnější vodní kámen, který se objevoval většinou u úchytu na hrncích.”

IMG-20210103-WA0019 Výstřižek

V závěru se s vámi podělíme ještě o jeden kuchyňský tip navíc. Nanohoubičky u nás v kanceláři najdete taky hned vedle kávovaru. Není to tak, že bychom s nimi čistili samotný kávovar, nicméně perfektně fungují na čištění páky u kávovaru či konvičky na šlehání mléka. Obě tyto věci dostávají opravdu zabrat a zrovna káva je jednou z těch největších hrozeb, protože jde ze všeho hrozně složitě dolů. Tedy pardon, od jisté doby je to hračka... :)

 

Přejeme vám hezké prázdniny. Za celý náš tým vás od počítače zdraví,

 

Adam