Výrobky a dekorace z nano pásky

Před nedávnem jsme na sítě vypustili video, ve kterém ukazujeme další tipy na práci s naší nano lepící páskou. Konkrétně šlo o to, že jsme z ní vyráběli bubliny, které můžete použít na nejrůznější účely, od tvorby vánočních baněk, či jakýchkoli jiných dekorací nebo jen tak na tvoření s dětmi. Věřte, že děti tím zabavíte nadlouho a tím, že u této činnosti se fantazii meze nekladou, jistě je zde prostor, aby se vyřádil opravdu každý. 

 

Právě proto, že nám spoustu lidí psalo jak na Instagramu, tak na TikToku, rozhodli jsme se, že vám tento tip naservírujeme i sem. 

IMG-20230403-WA0034

Co k tomu budete potřebovat?

  • nano lepící páska
  • tvrdší plastová trubička - ideální je tyčinka z lízátka (musí být dutá)
  • horká voda nebo fén

 

Pokud jste to ještě nezkoušeli, začít můžete tím, že si z pásky ustříhnete zhruba 4-5 cm proužek, do nějž přesně v jedné polovině na výšku vložíte trubičku/brčko a přeložíte jej napůl. Ve výsledku byste měli mít cca 2,5 cm proužek, ve kterém je cca do poloviny zalepená ona plastová trubička. Tu pak můžete na půl minuty vložit do hrnku s vařící vodou (použít můžete tu z varné konvice nebo kávovaru). V případě, že se vám nechce piplat s vodou, můžete použít také vlasový fén a postupně jím pásku nahřívat. Páska by měla ve finále mít měkkou až roztékající se konzistenci. Dejte si hlavně pozor na to, aby brčko bylo dobře utěsněné z obou stran a neutíkal vám vzduch při nafukování. Právě o nafukování bude další krok. Ten je velice jednoduchý, stačí foukat a foukat a to až do doby, kdy vám bublina přijde dostatečně veliká. Po nafouknutí je třeba opatrně vytáhnout brčko tak, aby vám z bubliny neutekl vzduch. Toho docílíte tím, že ústí balónku/bubliny lehce zakroutíte a rychle z něj brčko vytáhnete. Je to jednoduché! Výsledek si můžete nazdobit dle libosti, přes brčko můžete dovnitř napustit vodu nebo jiné barevné roztoky, nebo si můžete balónky nazdobit třeba jen lihovým fixem. Přesně tak to ostatně můžete vidět i na videu, které jsme sdíleli na sítích. Najdete ho zde - video.