Jak určitě nanohoubičky nepoužívat?

Před nedávnem jsme na sítích zveřejnili video s několika konkrétními příklady, na co nano houbičky určitě nepoužívat, abyste si nic zbytečně neponičili, či si nezpůsobili nějaké zranění. Jelikož je to ale stále velmi aktuální téma a s dotazy okolo čištění se na nás obracíte téměř denně, rozhodli jsme se to sesumírovat i zde.

První a určitě velmi důležitou zásadou je za nás to, abyste se vyhnuli čištění zvířecí i lidské kůže. To může při čištění a hlavně po něm znamenat obrovský problém, takže se obloukem vyhněte:

  • čištění dočasných tetovaček na kůži
  • čištění lepidla a zbytků lepících pásek na kůži
  • čištění byť i tvrdší pokožky na hůře dostupných místech - paty, podpaží, prsty

 

Co může čištění kůže způsobit? Poranění většinou vypadají jako jako spáleniny, které vám po čase začnou mokvat a rozhodně je tak lepší těmto útrapám předcházet. Stejně tak houbičkami nečistěte ani kožené doplňky jako obuv, peněženky, kabelky apod. Zkrátka byste kůži brousili stejně jako smirkovým papírem.

Dále je fajn vyhnout se také čištění ploch s vysokým leskem jako jsou kuchyňská dvířka, či všechny lesklé povrchy opatřené nějakým ultra tenkým ochranným filmem. 

V neposlední řadě bych vám doporučil vyloženě zakázat si čistit veškeré povrchy, které jsou natřeny nebo opatřeny nějakou svrchní vrstvou nebo jsou lakovány - zkrátka vše, co šlo na povrch štětcem nebo nástřikem, prostě obejděte a nikdy to ani nezkoušejte. "Ublížit" můžete lakovaným zárubním, garážovým vratům, nebo taky karoserii vašeho auta, an tu si dávejte pozor obzvláště! 

Mějte se fajn a buďte opatrní!

Jakub

PanHoubička.cz